Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 12»
17
maj'15
SALVE już blisko

    Już za dwa tygodnie kolejne spotkanie z Modlitwą, Motocyklami i Muzyką SALVE 2015. To już 13-ste spotkanie, które tym razem odbędzie się w Serafinowie k. Koźmina Wielkopolskiego. Po Mszy Św. zagra Sebastian Riedel  z zespołem CREE.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora:

salve.motur.pl

 

Zachęcamy do udziału
w SALVE.

17
maj'15
Pierwsze filmy Szubiego

Na Zamku w Olsztynie
fot. Szubi / MT 156

    Dzisiaj mamy okazję obejrzeć pierwsze filmy Szubiego, które nakręcił kamerką otrzymaną w prezencie od swoich dziadków. Na trzy filmy natraficie czytając kolejną relację MotoTurysty 167:

 

Relacja 02/2015 >

 

 

Pozdrawiamy motocyklowo zakręconą rodzinkę Szubiego.

14
maj'15
Muzyczna podróż

Maciek Balcar & fanka Kasia (MT 152)
fot. administrator

   Wspólnie z Kasią / MT 152 i Sławkiem / MT 137, zapraszamy na muzyczną podróż na naszym kanale YouTube:

What you are >

 

Cover utworu amerykańskiej grupy Dave Matthews Band, wykonał Maciek Balcar podczas koncertu w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą podróż ubarwił Sławek, dodając filmy z motocyklowej wyprawy po amerykańskich kontynentach. Do tego jeszcze za koncertowymi kulisami swój uśmiech dorzuciła Kasia i udana muzyczna podróż gwarantowana.

PS.
28 października w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena, planowany jest koncert Dave Matthews Band.

12
maj'15
300 km na 1 litrze paliwa

NA PIKNIKU NAUKOWYM
fot. Marcin  / MT 114

   Kierunek jezioro Bonneville. Dobrze znany film opowiadający o historii baikera Herberta Jamesa "Burt" Munro, który ustanowił rekord świata – 288 km/h.
Dziś liczy się również ekonomia, no i proszę... Mamy 2015 A.D. i siedzę, a właściwie wygodnie leżę, w motocyklu zaprojektowanym przez studentów warszawskiej politechniki. Skonstruowali pojazd, który mając w baku jedynie litr paliwa, przejechał ponad 300 kilometrów. Okazali się najlepsi na zawodach "inżynierów przyszłości" Shell Eco-Marathon w Rotterdamie.

Na czym właściwie polegał konkurs? Zadaniem drużyn było zbudować i przetestować pojazd, który byłby najbardziej wydajny pod względem energetycznym. Zwyciężała drużyna, której maszyna pokona najdłuższy dystans z jednym litrem paliwa w baku. Pojazd studentów Politechniki PAKS przejechał dokładnie 334,2 kilometry. Oj, gdyby tak nasze turystyczne smoki połykały tylko 1 litr paliwa na 300 km, to podróżowanie motocyklem stałoby się jeszcze bardziej przyjemne.

 

Pozdrawiam, Marcin / MT 114


PS. Zdjęcie z 19-go Pikniku Naukowego, który odbył się w miniony weekend w Warszawie.

10
maj'15
Odkurzyli globus

NORDKAPP
fot. SET / MT 092

   Pod koniec czerwca ubiegłego roku, MotoTuryści odkurzyli globus na Nordkapp. Dokładnie 29-ego czerwca o drugiej w nocy "Łosie Trzy" przybyły na miejsce, które każdy podróżnik odwiedzić powinien:
 

Lofoty 2014 >

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy na naszym kanale YouTube >


Strony 12»


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp