Strona główna » Aktualności » Wzrasta sprzedaż opon dla jednośladów.

Wzrasta sprzedaż opon dla jednośladów.

Rekordowy import motocykli napędza sprzedaż opon dla jednośladów

 

 

 

Zmiany w przepisach cieszą branżę oponiarską.

 

 

Od 2015 roku w związku ze zmianami w przepisach homologacyjnych wszystkie motocykle muszą posiadać automatyczny włącznik świateł. Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać  w styczniu 2016 roku. Ogromny wpływ na rekordowe wyniki sprzedaży z pewnością miała też zmiana w polskich przepisach, w myśl których posiadacze prawa jazdy kategorii B nabyli prawo do jazdy motocyklem 125. Według raportu PZPM nagły wzrost zainteresowania kupnem motocykli wynikał bezpośrednio z wprowadzenia zmian w przepisach motoryzacyjnych. W następstwie tych wydarzeń lawinowo wzrósł import motocykli używanych, a sprzedaż  nowych przeszła wszelkie oczekiwania. Trend utrzymywał się do końca roku, włącznie z czwartym kwartałem, w którym wyniki sprzedażowe zazwyczaj były najniższe.

Jak podaje PZPM  liczba motocykli sprowadzonych z zagranicy wyniosła łącznie 58 252 motocykle, dając 27,2% wzrost w porównaniu z rokiem 2014 . Liczba ta, była dwukrotnie większa niż liczba nowo zakupionych motocykli i przyczyniła się do lepszych wyników sprzedażowych dla całej branży oponiarskiej. Według danych PZPO,  w 2016 roku sprzedaż opon motocyklowych w Polsce znów biła rekordy. Wzrost wyniósł aż 59% więcej niż w 2015.

- Przykładem mogą być wyniki sprzedażowe uzyskane w 2016 roku przez firmę OPONEO, które udowadniają, że wzrost zainteresowania jednośladami nie był chwilowy. Grupa kapitałowa odnotowała 16% wzrost sprzedaży opon w  porównaniu z rokiem ubiegłym –mówi Robert Uniżycki, Specjalista ds. Zakupów.

 

 

 

 

Wzrost liczby motocykli wzmaga popyt na opony w Europie.


 

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez organizację ETRMA, średni wzrost sprzedaży opon motocyklowych w Europie wyniósł około 4 %. Należy jednak zauważyć, że nie w  każdym kraju członkowskim wzrost ukształtował się na tym samym poziomie. W 2016 roku najwięcej opon motocyklowych sprzedawało się we Włoszech. Oznacza to, że rynek włoski w ubiegłym roku był pod tym względem najbardziej chłonnym rynkiem europejskim. W pierwszej piątce krajów z największą sprzedażą znalazły się też Niemcy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania.

Według włoskich organizacji Ancma i Confindustria, w 2015 roku  branża motoryzacyjna zaczęła stopniowo wychodzić z recesji, kiedy to odnotowano wzrost rejestracji jednośladów rzędu 10%, a zysk z produkcji nowych wyniósł 965 milionów euro. Tendencja wzrostowa utrzymywała się jeszcze w pierwszych miesiącach 2016 roku. W pierwszej połowie roku wzrost wyniósł  około 17%. Stabilizacja sytuacji na rynku włoskim to dobry sygnał dla branży oponiarskiej.

 

Dane niezbędne do przygotowania artykułu udostępniło Oponeo.pl

 

O NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp